Protetyka Praga Południe

Nawet niewielkie braki w jamie ustnej mogą stanowić problem nie tylko natury estetycznej, ale wpływać na stan całego układu stomatognatycznego. Szczególnie niekomfortową sytuacją, a zarazem problemem jest bezzębie. Już brak jednego zęba może mieć poważne skutki dla organizmu.

Na szczęście w dzisiejszych czasach gabinety stomatologiczne są w stanie zagwarantować różnego rodzaju rozwiązania – protezy lub uzupełnienia stałe, które szybko skorygują wszelkie braki w uzębieniu. Zespół specjalistów w Denta City zadba o to, by każdy Pacjent mógł cieszyć się swobodą uśmiechu, był w stanie jeść to, co lubi, ale przede wszystkim poprawi kondycję całego układu żucia (zębów, mięśni, stawów skroniowo-żuchwowych).

O protetyce

W Denta City stosujemy nowoczesne metody leczenia, które w parze z wysokiej jakości materiałami pozwalają na uzyskanie odpowiednich efektów leczenia i pełnego zadowolenia Pacjentów. Wykonywane przez nas protezy i inne uzupełnienia są trwałe, estetyczne i komfortowe w użytkowaniu. Oferujemy zarówno uzupełnienia ruchome, jak i stałe. Wprowadziliśmy także możliwość wykonania prac ekspresowych, które skracają do absolutnego minimum czas oczekiwania na uzupełnienie uzębienia, a także odczuwany z tym dyskomfort. Pacjentom, którzy nie są zainteresowani skorzystaniem z usługi ekspresowej, oferujemy uzupełnienia tymczasowe, które znacznie poprawiają jakość codziennego funkcjonowania.

Uzupełnienie ruchome czy uzupełnienie stałe?

Protetyka w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat mocno ewoluowała. Stąd zmieniły się także rodzaje stosowanych w niej uzupełnień. W protetyce stomatologicznej wyróżnia się dwa fundamentalne typy uzupełnień, do których należą:

  • Uzupełnienia ruchome – są typem uzupełnień, które Pacjent samodzielnie wkłada i wyciąga z jamy ustnej, szczególnie na noc. Ich zaletą jest fakt, że znajdują zastosowanie nawet w przypadku rozległych braków w uzębieniu i pozwalają niskim kosztem odzyskać dawny uśmiech lub nadać mu zupełnie nowy wymiar.
  • Uzupełnienia stałe — to natomiast taki typ uzupełnień, których nie można samodzielnie wyjąć z jamy ustnej. Są na stałe przytwierdzane do zębów, które znajdują się w jamie ustnej lub przykręcane do implantów. Wyróżnia je natomiast znaczne podobieństwo do naturalnych zębów, są bardzo komfortowe w użytkowaniu i nie wymagają specjalnego postępowania ze strony Pacjentów.

Rodzaje uzupełnień stałych

Zaliczamy do nich: wkłady koronowo-korzeniowe, licówki, korony, mosty oraz uzupełnienia oparte na implantach. Wszystkie z nich są dostępne w gabinecie Denta City na Pradze Południe.

Rodzaje uzupełnień ruchomych

Do tego typu uzupełnień zaliczamy: protezy akrylowe, szkieletowe oraz specjalne protezy wsparte na pozostałych zębach lub implantach, znane szerzej jako protezy overdenture. Tak duży wybór rodzajów uzupełnień ruchomych, pozwala dopasować najlepsze rozwiązanie dla każdego Pacjenta, który zgłasza się do nas z problemem natury protetycznej.

Nowoczesne protezy overdenture

To niezwykle stabilne protezy wyjmowane. Dzięki specjalnym elementom mocującym w postaci zatrzasków można bez większego problemu przymocować je do własnych zębów Pacjenta lub implantów. W praktyce oznacza to, że nawet niewielka ilość zębów, jaką posiada Pacjent, może stanowić doskonałe filary dla zamocowania protezy overdenture. Zanik kości szczęki i żuchwy nie wymaga w tym przypadku odbudowy chirurgicznej. W Denta City znajdziesz wiele doskonałych rozwiązań, które pomogą Ci cieszyć się pełnym uzębieniem i doskonałym uśmiechem! Sprawdź naszą ofertę pozostałych usług stomatologicznych.