Stomatologia estetyczna Praga Południe

Niezależnie od tego, czy chcesz wyeliminować przebarwienia związane z piciem kawy bądź herbaty, czy skorygować ustawienie zęba w łuku, zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej mogą w dużym stopniu poprawić Twój uśmiech.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna jest połączeniem stomatologii zachowawczej i protetyki. Jej celem  jest uzyskanie zdrowego, trwałego i naturalnie pięknego uśmiechu. W zależności od potrzeb kosmetycznych lekarz stomatolog przygotuje dla Ciebie indywidualny plan leczenia, który będzie obejmował wszystkie niezbędne procedury potrzebne do uzyskania oczekiwanych efektów.

Zabiegi stomatologii estetycznej (Praga Południe)

Stomatologia estetyczna wykorzystuje szeroką gamę zabiegów, które mają na celu nie tylko przywrócenie uśmiechu, ale także zapewnienie prawidłowego funkcjonowania zębów.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów estetycznych. Proste, niedrogie i nieinwazyjne – jest szybkim rozwiązaniem w stomatologii estetycznej (Praga Południe) dla poprawy wyglądu uśmiechu. Wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym daje pewność, żę zabieg zostanie wykonany prawidłowo z poszanowaniem zdrowia Twojego uzębienia a także da  równomierne i trwałe rezultaty. W Denta City zapewniamy odpowiednią jakość, bezpieczeństwo i opiekę, a przy tym spersonalizowane podejście do każdego z naszych pacjentów. Doradzimy czy ta metoda jest dla Ciebie odpowiednia czy też warto szukać metod alternatywnych.

Licówki

Licówka to cienka nakładka wykonana z kompozytu lub ceramiki, która zakładana jest na wargową (widoczną) powierzchnię zęba. Licówki są stosowane celem zmiany kształtu, barwy i naprawy zębów po niewielkich złamaniach czy drobnych pęknięciach. Wiele osób decyduje się na założenie licówek, aby uzyskać „hollywoodzki uśmiech”, z uwagi na to, że licówki mogą być założone praktycznie na wszystkie zęby. Wybierz na pakiet usług w Denta City i pozwól, by nasi specjaliści wybrali najlepsze rozwiązania, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Korony stomatologiczne

Korona to nakładka, ‘czapeczka’,  która otacza ząb. Jest ona skuteczną formą odbudowy zębów, które zostały zainfekowane próchnicą lub uszkodzone mechanicznie i umożliwia ich zachowanie oraz długoczasowe funkcjonowanie w jamie ustnej. W zależności od warunków i decyzji pacjenta korona może być pełnoceramiczna lub metalowa licowana porcelaną. Metal jest ceniony ze względu na trwałość i bardzo dobre parametry mechaniczne, natomiast pełna ceramika ma naturalny wygląd najbardziej zbliżony do otaczających zębów. Zaletą koron jest to, że funkcjonują one jak zdrowy ząb, dzięki czemu można jeść i pić bez dyskomfortu, a także swobodnie mówić – jest to uzupełnienie stałe, nieruchome.

Implanty stomatologiczne

Jeśli brakuje Ci jednego lub kilku zębów, implant stomatologiczny może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jest to trwała metoda uzupełniania braków, ponadto nie wpływa ona na sąsiadujące zęby. Implant złożony jest z części umiejscowionej w kości oraz z korony, która jest elementem widocznym w jamie ustnej – zastępującym utracony ząb. Implanty wyglądają naturalnie i pomagają przywrócić prawidłowe wzorce mowy, jedzenia i picia. Implanty są łatwe w codziennej pielęgnacji – wymagają szczotkowania i nitkowania tak jak zęby własne. Ponadto niezbędne są regularne przeglądy oraz zabiegi higienizacyjne w gabinecie.

Czy stomatologia estetyczna może naprawić wady zgryzu?

Chociaż najodpowiedniejszą opcją naprawy wad zgryzu jest leczenie ortodontyczne, zazwyczaj możliwe jest zniwelowanie tego typu problemów za pomocą metod wchodzących w zakres stomatologii estetycznej. Lekarz stomatolog może wykorzystać na przykład licówki lub korony, aby wyrównać zęby przednie, skorygować rotacje, przechylenia czy nieestetyczne kształty. Należy jednak pamiętać, że będzie to tylko rozwiązanie kosmetyczne i nie poprawi podstawowego problemu. Warto umówić się na wizytę w Denta City, podczas której uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące najlepszych metod leczenia.

Doświadczenie zespołu w Denta City — stomatologia estetyczna

Doświadczenie stomatologa jest niezmiernie ważne. W Denta City zapewniamy opiekę najlepszych specjalistów. Kierunkowe wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w naszym zespole idą w parze z ciągłym poszerzaniem wiedzy, uczęszczaniem na kursy oraz szkolenia i wykorzystaniem najnowszych technik i technologii.

Stomatologia estetyczna — czy warto?

Wiele osób marzy o pięknym uśmiechu, jednak obawia się bolesnych zabiegów. Obawy te są w dzisiejszych czasach bezpodstawne. Dzięki najnowszym osiągnięciom techniki, stomatologia estetyczna nie musi boleć. Lekarze mają obecnie możliwość stosowania mniej inwazyjnych technik i zachowania jak największej ilości naturalnego zęba, w celu uniknięcia dyskomfortu. Dziś stomatologia estetyczna jest bardziej komfortowa i wygodna niż kiedykolwiek wcześniej.