Endodoncja

Endodoncja zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób miazgi zębowej i tkanek okołowiechołkowych. Co najważniejsze, za podstawę w leczeniu endodontycznym uznaje się leczenie kanałowe zębów. Warto jednocześnie podkreślić, że nierzadko jest to jedyny sposób na uratowanie zęba i uniknięcie jego utraty. Ponadto, leczenie endodontyczne może okazać się konieczne w przypadku uszkodzenia zębów lub przed podjęciem leczenia z zakresu protetyki.

Przed rozpoczęciem leczenia, warto wiedzieć na czym dokładnie polega endodoncja. Procedura ta przeprowadzana jest najczęściej w sytuacji kiedy do wnętrza zniszczonego próchnicowo zęba dostaną się bakterie powodujące zapalenie miazgi. Leczenie polega na oczyszczeniu komory oraz kanałów zęba, a także wypełnieniu powstałych ubytków wysokiej jakości materiałem zastępczym.

Bardzo często wśród pacjentów zaobserwować można lęk przed zabiegami z dziedziny jaką jest endodoncja. Dyskomfort wzbudza nie tylko sama wizja wizyty w gabinecie stomatologicznym, ale również możliwość wystąpienia dolegliwości bólowych związanych z leczeniem kanałowym. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że odpowiednio dobrane znieczulenie pozwala całkowicie wyeliminować ból podczas przeprowadzania procedury.

W naszym gabinecie leczenie endodontyczne przeprowadzamy pod mikroskopem i korzystamy z najnowocześniejszych technik leczenia oraz materiałów najwyższej jakości.