Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym ma ogromne znaczenie i rzutuje na przyszłe nastawienie dziecka do leczenia. Nie wszystkie gabinety są gotowe do przyjęcia małych Pacjentów. Stomatolodzy w Denta City posiadają kwalifikacje oraz duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Prócz tego dysponujemy sprzętem i akcesoriami, dzięki którym każda wizyta przebiegnie w miłej atmosferze a problem, z którym boryka się dziecko, zostanie skutecznie wyleczony.

Stomatologia dziecięca Praga – pierwsza wizyta z dzieckiem

Gabinet stomatologiczny Denta City dbając o komfort najmłodszych Pacjentów, proponuje rodzicom wizytę adaptacyjną w czasie której dzieci będą mogły w spokoju i bez strachu zapoznać się z gabinetem stomatologicznym, używanymi narzędziami oraz personelem. Do gabinetu często zgłaszają się rodzice wraz z małymi Pacjentami, którzy mają już problem z uzębieniem i wymagają leczenia. Zachęcamy jednak do tego, aby w miarę możliwości odbyć wizytę adaptacyjną i tym samym oszczędzić dziecku późniejszego, niepotrzebnego stresu.

Denta City – gabinet przyjazny dzieciom

Doświadczona kadra i wnętrze gabinetu sprawiają, że wizyta z dzieckiem przebiega w sposób komfortowy zarówno dla małych Pacjentów, jak i dla ich rodziców. W Denta City dbamy o to, aby każdy Pacjent czuł się dobrze i otrzymał kompleksowe leczenie, które w pełni rozwiąże jego problem. Szczególną uwagę przywiązujemy do najmłodszych dzieci, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że to, jak zapamiętają wizytę w naszym gabinecie wpłynie na ich późniejsze nastawienie do odwiedzania gabinetów dentystycznych. Pacjenci, którzy regularnie odwiedzają stomatologa nie są narażeni na rozwój poważniejszych chorób i mogą się cieszyć pełnym oraz pięknym uzębieniem.

Sedacja wziewna dla dzieci

To metoda polegająca na podaniu dziecku bezwonnego gazu – tzw. gazu rozweselającego, który uspokaja i pozwala na przeprowadzenie zabiegu w komfortowy dla dziecka i stomatologa sposób. Gaz rozweselający może być stosowany u dzieci już od 3 roku życia, które są w stanie współpracować z lekarzem i z łatwością nawiązują kontakt. Ponadto gaz rozweselający wykazuje delikatne działanie znieczulające i jest bezpiecznym produktem. Podczas przeprowadzania leczenia stomatologicznego lekarz utrzymuje cały czas kontakt z małym Pacjentem. Nie potrzebne jest także żadne specjalne przygotowanie – przed użyciem gazu rozweselającego wystarczy, aby dziecko miało drożny nos i wstrzymało się od spożywania jedzenia na 3 godziny przed planowanym zabiegiem. W Denta City z powodzeniem stosujemy tę metodę uspokajania małych Pacjentów a większość z nich po pewnym czasie bez obaw i stresu zaczyna przychodzić do naszego gabinetu. Wtedy użycie gazu rozweselającego staje się już zbędne. 

Stomatologia dziecięca Praga – kompleksowe leczenie uzębienia najmłodszych

Problemy z uzębieniem u małych Pacjentów nie różnią się rangą od tych, z którymi przychodzą do nas dorośli Pacjenci. Dlatego też zajmujemy się kompleksowym leczeniem i stosujemy najnowsze, mało inwazyjne metody, które skutecznie radzą sobie z problemem natury stomatologicznej i są bardzo komfortowe dla dzieci. Mamy doświadczenie w pracy z małymi Pacjentami i nie boimy się żadnych wyzwań. W naszej ofercie usług stomatologicznych dla najmłodszych znajdują się także kolorowe wypełnienia, chętnie wybierane przez dzieci a dla najdzielniejszych Pacjentów przygotowaliśmy specjalny koszyczek z upominkami. Wizyta z dzieckiem w Denta City na pewno będzie udana!