Ortodoncja Praga Południe

Piękny uśmiech i równe zęby nie zawsze są dziełem natury, ale specjalistycznymi metodami można skorygować praktycznie każdą wadę zgryzu zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nowoczesna ortodoncja daje wiele możliwości leczenia, co oprócz samego wymiaru estetycznego, znacznie poprawia także komfort codziennego funkcjonowania. Wady zgryzu mogą bowiem przyczyniać się do nadmiernego obciążenia mięśni żwaczy, a jeśli dojdzie do zmian w funkcjonowaniu stawu skroniowo-żuchwowego, może to skutkować uciążliwymi bólami głowy.

Oferujemy pełen zakres usług: badanie RTG (pantomogram, cefalometria, CBCT), ortodoncja dzieci i młodzieży, leczenie wad zgryzu u dorosłych, leczenie chirurgiczne wad szczękowo-twarzowych.

Konsultacje na Pradze

To podstawowa usługa, którą oferujemy na wstępie – pozwala na trafną ocenę stanu uzębienia oraz na określenie złożoności wady zgryzu. W tym celu wykonujemy zdjęcia diagnostyczne — RTG (pantomogram i cefalogram) oraz pobieramy wyciski pod modele. Do każdego Pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny i dobieramy najlepsze z możliwych rozwiązań. U części pacjentów bowiem sprawdzi się tradycyjny aparat ortodontyczny a u innych wystarczą przezroczyste nakładki prostujące (clear aligner), które mogą dać pożądany efekt w relatywnie krótszym czasie.

Czy warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne?

Leczenie wad zgryzu jest złożonym procesem i często długotrwałym. Czas jego trwania zależy od indywidualnego przypadku, a przeciętnie wynosi 2 lata. Nowoczesne metody stosowane w ortodoncji pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów. Należy przy tym zaznaczyć, że leczenie wszelkich nieprawidłowości zgryzu nie powinno być rozumiane jako tylko i wyłącznie stomatologia estetyczna. Owszem efekt kosmetyczny będzie grał tu ważną rolę, ale korygowanie wad zgryzu pozwala przede wszystkim na zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej, minimalizuje ryzyko wystąpienia poważniejszych problemów w obrębie uzębienia (m.in. eliminacja tzw. urazu zgryzowego) a także poprawia kondycję mięśni żwaczy. Co ważne leczenie ortodontyczne można podjąć w każdym wieku i cieszyć się pięknym uśmiechem na co dzień! Nigdy nie jest za późno, aby zastosować aparat ortodontyczny.

Najczęstsze wady zgryzu

Już w pierwszych latach życia człowieka, można zaobserwować, czy mamy do czynienia z którąś z wad i wdrożyć skuteczne leczenie ortodontyczne, co pozwala na szybsze uzyskanie pożądanych efektów, zanim młody człowiek zdąży nabrać kompleksów związanych z wyglądem uśmiechu. Do najczęstszych tego rodzaju wad należą: tyłozgryz, zgryz krzyżowy, zgryz otwarty.

Szeroki przekrój aparatów

Przy niewielkiej wadzie jednego łuku zastosowanie znajdzie nieco inny aparat ortodontyczny niż w przypadku dużych zaburzeń zgryzowych. W Denta City oferujemy skuteczne leczenie ortodontyczne przy użyciu różnego rodzaju aparatów — przezroczystych nakładek (clear aligner), aparatów ruchomych stosowanych w wieku rozwojowym, oraz aparatów stałych: klasycznych metalowych, samoligaturujących, estetycznych białych.

Efekty, jakie daje nowoczesne leczenie ortodontyczne

Najbardziej widocznym efektem jest oczywiście korekta problemów zgryzowych i poprawa ustawienia zębów, co przywraca chęć szerokiego uśmiechania się i uwalnia Pacjenta od dotychczasowych kompleksów. Choć ortodoncja w naturalny i oczywisty sposób jest gałęzią, na której opiera się stomatologia estetyczna, to nie jest ona wyłącznie kwestią poprawy estetyki uśmiechu, jak powszechnie się sądzi. Nieprawidłowy zgryz oddziałuje bowiem na nasze zdrowie – wpływa na stan zębów i dziąseł, sprawia, że utrudnione może stać się zachowanie odpowiedniej higieny, przysparza problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym czy powoduje wady wymowy. Wszystkie te uciążliwości koryguje profesjonalne leczenie ortodontyczne.